Přejete si otěhotnět - Otěhotnění po vysazení antikoncepce

Pokud jste uživatelkou hormonální antikoncepce - ať už kombinované v tabletách či jiné formě, tělíska s obsahem hormonů nebo hormonální "tříměsíční" injekce, pak si možná kladete otázku, zda a jak vysazení hormonální antikoncepce ovlivní Vaši plodnost.

 

1. Plodnost po vysazení kombinované hormonální antikoncepce
Dle studií do roka po vysazení antikoncepce otěhotnělo zhruba 86 % žen. Dle některých dostupných údajů může trvat otěhotnění ženám, které hormonální antikoncepci užívaly, zhruba o 3 měsíce déle, než ženám bez antikoncepce. Po vysazení hormonální antikoncepce může někdy dojít k prodloužení menstruačního cyklu, tento efekt však v naprosté většině případů mizí do 1,5 roku.
Užívání hormonální koncepce a její následné vysazení nezvyšuje riziko potratu. Snažit se o otěhotnění je možné ihned v dalším cyklu po vysazení.

2. Plodnost po vysazení "tříměsíční" injekce
Dle literatury dochází k obnovení plodnosti zhruba do 8 - 10 měsíců po poslední aplikaci. Dle praktických zkušeností může však otěhotnění trvat nejen měsíce, ale i rok(y).  

3. Plodnost po odstranění nitroděložního tělíska
Plodnost po odstranění nitroděložního tělíska se jak se zdá obnovuje poměrně rychle - do roka po odstranění tělíska ať už s obsahem hormonů (Mirena) nebo bez, se podařilo otěhotnět cca 96 % žen.

 

autor: administrator přečteno: 21980x vloženo: 2009-11-03

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby