Novorozenec a batole - Sluneční brýle pro Vaše miminko

Sluneční brýle pro Vaši ratolest jsou určitě potřeba, a to jak v létě, tak v zimě. Zejména na horách se na brýle často zapomíná, ačkoliv hodnota UVB v 1500 m.n.m. přesahuje až o 20 procent hodnotu slunečního záření u moře v létě. Sluneční paprsky jsou intenzivnější, protože jsou ve vyšších nadmořských výškách méně filtrovány atmosférou. Hodnota UV se zvyšuje každých 300 m zhruba o 4 procenta, kromě toho odráží sníh 30 až 80 procent UV paprsků! 

 

Po narození jsou oči novorozence velice citlivé, a nemají žádnou přirozenou ochranu proti slunci. Přirozenou ochranu očí tak, jako je tomu u dospělých, získají děti až zhruba v 6 letech. Před prvními narozeninami proniká do očí miminka až 90 procent UVA paprsků, a v případě UVB paprsků je to až 50 procent.


Ochrana očí miminka a malých dětí je určitě velice důležitá, brýle by měly mít kvalitní nerozbitná skla odpovídající evropské normě a být označeny znakem CE, vhodný je stupeň 3, stupeň 4 je vhodný do tropického pásma nebo do vysokých nadmořských výšek.

Brýle by měly k obličeji přiléhat i po stranách tak, aby paprsky nemohly k očím proniknout. Po nejmenší je vhodný na udržení gumový elastický pásek 

autor: administrator přečteno: 4617x vloženo: 2013-05-02

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby