Zajímavosti o nemocech v těhotenství

Krevní test pro stanovení rizika předčasného porodu

Vloženo: 2011-10-03

Předčasný porod zůstává vzhledem k nemocnosti a komplikacím předčasně narozených dětí stále velkým problémem. Odhaduje se, že předčasné porody reprezentují z celkového počtu porodů až 10%.

Zjištění pohlaví plodu v časném stádiu těhotenství

Vloženo: 2011-09-16

Neinvazivní zjištění, zda se jedná o holčičku či chlapečka by mohlo v budoucnu rozšířit možnosti diagnostiky v rámci chorob vázaných na určité pohlaví.

Elektrosmog v těhotenství zvyšuje riziko astmatu u potomků

Vloženo: 2011-08-08

Riziko vývoje astmatu u dětí je vyšší, pokud byla jejich jejich matka v průběhu těhotenství vystavena dlouhodoběji elektrosmogu. Uvedené výsledky přinesla studie sledující matky a děti s různou expozicí v průběhu více než 10 let.

Otěhotnění brzy po samovolném potratu? Dle nové studie je to možné.

Vloženo: 2011-06-04

Ženám po samovolném potratu je obvykle doporučeno vyčkat s dalším těhotenstvím minimálně 2-3 měsíce, někteří odborníci doporučují dokonce 4 - 6 měsíců nebo i jeden rok. Nová kalifornská studie však ukazuje, že je bezpečné otěhotnět hned v dalším cyklu po prvních menses.

Zvýšené riziko preeklampsie po léčbě neplodnosti

Vloženo: 2011-04-22

Těhotné ženy, které podstoupily hormonální léčbu za účelem umělého oplodnění a ženy, které prodělaly 3 a více potratů, mají zvýšené riziko onemocnění preeklampsií. Preeklampsie je nebezpečné onemocnění charakterizované zvýšením krevního tlaku, otoky a přítomností bílkoviny v moči vyskytující se po 20. týdnu těhotenství.

 

Toxoplazmóza v těhotenství - léčba snižuje riziko možných následků

Vloženo: 2011-01-30

Léčba toxoplazmózy v těhotenství antibiotiky může podstatně snížit riziko onemocnění plodu, a to zejména co se týče postižení mozku nebo možného úmrtí plodu v děloze.

 


Počet článků: 41
Počet stránek: 7
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3 4 5 6 7

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby