Zajímavosti o výživě

Těhotenské vitamíny snižují riziko autismu u dětí

Vloženo: 2011-08-02

Děti žen, které začaly užívat těhotenské vitamíny těsně před otěhotněním a v prvním měsíci těhotenství, trpí méně často autismem oproti dětem jejichž matky žádné těhotenské vitamíny neužívaly.

 

Pro děti je důležitá strava s co nejnižším obsahem soli

Vloženo: 2011-04-02

U soli platí v případě dětí čím méně tím lépe. Zvláště novorozenci a děti do jednoho roku reagují velice citlivě na obsah minerálů ve stravě. V případě nadměrné konzumace solených jídel hrozí zvýšení krevního tlaku, a to dlouhodobě. 

Nové informace o alkoholu v těhotenství

Vloženo: 2011-03-19

Dosavadní informace o požívání alkoholu v těhotenství nadále ukazují, že alkohol ve velkém množství negativně ovlivňuje vývoj plodu. Novější studie však zjistily, že by příležitostné požívání malého množství alkoholu nemělo mít negativní vliv.

Pozor na granátové jablko - může vyvolat děložní stahy

Vloženo: 2010-09-09

Výtažek ze semínek granátového jablka je znám pro jeho řadu příznivých účinků na zdraví, mezi které se řadí předcházení některým druhům rakoviny, snížení krevního cholesterolu a krevního tlaku, při bližším byl však také zjištěn další efekt, a to vliv na vyvolání stahů dělohy.

 

Obézní ženy se jen málokdy zcela zbaví kil nabraných v těhotenství

Vloženo: 2010-07-24

Pro obézní ženy může být ze zdravotního hlediska lepší v těhotenství buď nepřibrat vůbec, či dokonce svou tělesnou váhu o něco snížit než v případě nadměrného přírůstku na váze.Nadměrný příjem tuků v těhotenství může vést k poškození plodu

Vloženo: 2010-01-16

Vědci zjistili souvislost mezi typem stravování ženy během těhotenství a težkým poškozením jater dítěte.


Počet článků: 24
Počet stránek: 4
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3 4

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby