Zajímavosti o lécích a potravinových doplňcích

Novější léky pro léčbu epilepsie nezvyšují riziko vrozených vývojových vad plodu

Vloženo: 2011-10-05

Užívání novějších preparátů proti epilepsii, které jsou taktéž v některých případech užívány v léčbě psychiatrických onemocnění či migrény, nezvyšuje v prvním trimestru riziko vrozených vývojových vad plodu. S těmito problémy byly spíše spojovány především starší typy preparátů.

 

Nepříjemný výtok? Pomůže vitamín C

Vloženo: 2011-07-01

Bakteriální vaginóza je poševní zánět, který vzniká přemnožením "škodlivých" bakterií, které se i normálně v pochvě vyskytují v malém množství a naopak úbytkem "dobrých" bakterií, tzv. laktobacilů, podílejících se na udržování kyselosti poševního prostředí. Bakteriální vaginózu lze léčit klasicky antibiotiky, ale také nověji léky obsahujícími vitamín C.Progesteron v boji proti předčasnému porodu

Vloženo: 2011-04-15

Progesteron, jeden ze ženských pohlavních hormonů, snižuje výskyt předčasného porodu, pokud je podáván zhruba do 34. týdne těhotenství. Studie sledovala ženy se zkráceným děložním čípkem, což je znak vyššího rizika předčasného porodu.

 

Čaj z listů maliníku a těhotenství

Vloženo: 2010-11-12

Čaj z listů maliníku je v těhotenství je obecně doporučován vzhledem k jeho domnělým účinkům na děložní sval a přípravě porodních cest na porod a také postupnému vyvolání děložních stahů. Je možné se také setkat s názorem, že čaj z listů maliníku může podpořit plodnost.

Užívání antidepresiv může vést k problémům s kojením

Vloženo: 2010-07-18

Užívání antidepresiv může dle studií vést k pozdějšímu nástupu tvorby mléka po porodu, a to zejména u skupiny antidepresiv zvaných SSRI - léků ovlivňující receptor v mozku pro látku zvanou serotonin.

Vyšší riziko císařského řezu při nedostatku vitamínu D

Vloženo: 2010-05-10

Těhotné ženy trpí velice často nedostatkem vitamínu D. Riziko, že bude v tomto případě nutno těhotenství či porod ukončit císařským řezem je až 4x vyšší.

 


Počet článků: 20
Počet stránek: 4
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3 4

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby