Léky a potravinové doplňky v těhotenství

Léky na hormonální podporu těhotenství

Vloženo: 2010-06-02

Léky na hormonální podporu těhotenství většinou obsahují ženský pohlavní hormon progesteron.
jejich užívání je časté v časném stádiu těhotenství ale také například v přechodu nebo při nepravidelnostech  menstruačního cyklu.

 

Betakaroten a těhotenství

Vloženo: 2010-05-05

Betakaroten je tzv. prekurzorem (základní látkou) pro tvorbu vitamínu A v těle. Vitamín A je pak v těle důležitý pro správnou funkci očí a kůže, v případě těhotné ženy je důležitý pro tvorbu buněk vyvíjejícího se plodu.

 

Metformin, těhotenství a kojení

Vloženo: 2010-04-26

Metformin je lékem využívaným v léčbě cukrovky druhého typu. Jeho účinek spočívá ve snížení tvorby cukru v játrech, snížení vstřebávání cukru ze stravy v zažívacím traktu a zvýšení vychytávání cukru z krve do tkání a zvýšení jeho spotřeby. Rozšířené je využití metforminu v léčbě syndromu polycystických vaječníků a taktéž v léčbě neplodnosti v rámci umělého oplodnění.

Ibuprofen v těhotenství a při kojení

Vloženo: 2010-04-24

Ibuprofen je lékem užívaným při horečce, pro léčbu bolesti střední a vyšší intenzity a při zánětech. Jeho účinek spočívá v tlumení tvorby látek zvaných prostaglandiny, které se při zánětu za normálních okolností tvoří. Často je užíván ke zmírnění menstruačních křečí. Patří do tzv. skupiny nesteroidních antirevmatik. 

Šalvěj lékařská a těhotenství

Vloženo: 2010-03-26

Šalvěj lékařská je užívána již od dob starého Říma jak pro své léčebné účinky, tak pro své aroma při vaření. Číňané věří, že udržuje mladost. Pro své léčivé účinky může být používána u porodu, v menopauze ale také při menstruačních potížích. Nejlépe se jí daří ve Středozemí.

 

Meduňka lékařská (melissa officinalis) v gynekologii a během těhotenství

Vloženo: 2010-03-22

Meduňka lékařská byla užívána již ve starém Řecku a přisuzována bohyni Dianě. Dále byla využívána i ve středověku pro své uklidňující a protizánětlivé účinky, v těhotenství pak často při těhotenských nevolnostech.

 


Počet článků: 25
Počet stránek: 5
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3 4 5

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby