Vaginální porod

Holení a nálev (klystýr) u porodu: ano či ne?

Vloženo: 2010-06-25

Holení a klystýr byly v dřívějších desetiletích běžnou součástí předporodní přípravy. Tyto postupy vycházely z představy, že jimi lze snížit riziko infekce jak u rodičky tak u novorozence. Postupem doby se ale zjistilo, že se jedná o představy z velké části mylné a tak je v dnešní době na samotné ženě aby se rozhodla jak jí to vyhovuje nejvíce.

Přirozené metody vyvolání porodu

Vloženo: 2009-08-09

Blížící se termín porodu v maminkách často vyvolává nervozitu - "kdy už ?". Pokud těhotná žena přenáší, stává se často nervozita ještě silnější a neustálé dotazy příbuzných a známých tomu moc nenapomáhají. Jak lze tedy přirozeně porodu pomoci?

Hlenová zátka

Vloženo: 2009-08-08

Hlenová zátka je malé množství hlenu uvnitř děložního čípku (místo, kde děloha vyúsťuje do pochvy, uzávěr dělohy), které jej ochraňuje proti vlivům zvenčí.

 

Dystokie ramének

Vloženo: 2009-04-12

Dystokií ramének se nazývá stav, kdy po porodu hlavičky nelze vybavit raménka plodu. Plod je v podstatě rameny "zaseknut" za stydkou kostí.

 

Porodní poranění

Vloženo: 2009-04-09

Ačkoliv se porodní asistentky a lékaři snaží při porodu jednotlivým poraněním různými metodami předejít, ne vždy se to povede. Při porodu může dojít k poranění hráze (oblast mezi pochvou a konečníkem), zevních rodidel - malé a velké stydké pysky, pochvy nebo děložního čípku.

Spontánní porod

Vloženo: 2008-11-18

Porod se člení do několika fází, které si nyní popíšeme.


Počet článků: 9
Počet stránek: 2
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby