Porod císařským řezem

Komplikace císařského řezu

Vloženo: 2009-06-05

Oba typy porodu - vaginální i porod císařským řezem - mají své přednosti, ale také nevýhody.

V případě císařského řezu je však nutné dodat, že se jedná o velkou břišní operaci a jako taková s sebou přináší i podstatná rizika. Z hlediska pravděpodobnosti úmrtí matky při porodu se jedná zhruba o riziko 1:2500 při císařském řezu, kdežto u porodu vaginálního "jen" 1:10 000.

Břišní srůsty a císařský řez

Vloženo: 2009-05-21

Pokud jste porodila císařským řezem, možná si kladete otázku, zda bude mít toto vliv na následující těhotenství. V zahraničí poměrně populární císařský řez na přání se dostává i k nám, bohužel i se svými možnými komplikacemi. Jednou z pozdějších komplikací císařského řezu je i tvorba břišních srůstů.

Císařský řez na přání ?

Vloženo: 2009-03-13

S modernizací zdravotnictví a změnou vztahu pacienta a lékaře spíše na vztah založený na spolupráci než na příkazech, se dostává čím dále tím více do popředí také právo pacienta na rozhodování o jednotlivých úkonech. V porodnictví se stal velice diskutovanou otázkou císařský řez na přání. Stejně jako mnoho příznivců má také mnoho odpůrců.


Vaginální porod po předchozím císařském řezu

Vloženo: 2009-01-11

V mnoha případech může žena porodit spontánně i když předchozí porod skončil císařským řezem. Úspěšnost se pohybuje okolo 60 - 80 %. Samozřejmě se hovoří o skupině žen, kde byl předchozí císařský řez proveden z příčin, které se obvykle v dalším těhotenství neopakují nebo je velká pravděpodobnost, že se opakovat nebudou (například nedostatek kyslíku u plodu v průběhu porodu, konec pánevní apod.).

Císařský řez (Sectio Caesarea)

Vloženo: 2008-11-18

Císařský řez je operace, která trvá za normálních okolností okolo 45 - 60 minut. K vynětí miminka z těla matky dojde většinou v prvních 3 - 15 minutách operace.


 

Po císařském řezu

Vloženo: 2008-11-18

Co se děje po císařském řezu.


Počet článků: 6
Počet stránek: 1
Aktuální strana: 1

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby