Kojení

Mateřské mléko - nejlepší strava pro kojence

Vloženo: 2010-12-24

Kojení je pro vyvíjející se organismus dítěte velice důležité, protože mateřské mléko obsahuje přesnou kombinaci živin ve vhodném poměru, které zatím žádný uměle zhotovený přípravek nedokáže nahradit. Kromě toho podporuje kojení vytvoření pevného pouta mezi matkou a dítětem.Problémy při kojení

Vloženo: 2010-12-04

Při kojení mohou vznikat nejrůznější problémy, nejčastějšími jsou bolestivě nalitá prsa, poraněné bradavky a nebo málo mléka. Ženy, které chtějí kojit i nadále by se podobnými problémy neměly nechat odstrašit a pokusit se je překlenout vhodným přístupem. Pokud žena nezvládne problém sama, pak je lépe kontaktovat některou z linek kojení či jiného tzv. laktačního poradce či poradkyni.

Kojení - kdy a jak skončit?

Vloženo: 2010-04-13

Doba, kdy matka své dítě kojí, se oproti dřívějším dobám výrazně zkrátila. V průměru kojí ženy své děti zhruba několik měsíců. Přínos mateřského mléka pro dítě je zcela jasný - kojení přispívá nejen ke správnému vývoji vztahu mezi matkou a dítětem, ale i k utužení zdraví dítěte - kojené děti mají výrazně nižší podíl některých onemocnění.

Kojení a marihuana

Vloženo: 2009-06-24

Marihuana obsahuje řadu látek, které dosud ještě nebyly prozkoumány. Je ale zcela jasné, že mohou být potenciálně nebezpečné pro matku a její dítě vzhledem k účinkům na nervový systém. Účinky projevující se po několika desítkách let v případech, kdy byla marihuana užívána v těhotenství, prozatím nejsou známy.

Kojení a prsní implantáty

Vloženo: 2009-05-07

Ženy, které podstoupily chirurgický zákrok za účelem zvětšení prsou a mají prsní implantáty si mohou při plánování těhotenství a v těhotenství klást otázku, jak je to s kojením.

 

Kojení a antikoncepce

Vloženo: 2009-05-01

Kojení v dostatečně krátkých intervalech působí antikoncepčně, ale spolehlivou antikoncepcí rozhodně není. Otěhotnění v krátké době po porodu také není žádoucí, protože se tělo ženy ještě zcela nestihlo z porodu a těhotenství zotavit. V době kojení je tedy vhodné na ochranu před otěhotněním myslet.


 


Počet článků: 11
Počet stránek: 2
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby