Komplikace šestinedělí

Zácpa a šestinedělí

Vloženo: 2009-04-04

Spousta maminek trpí zácpou a nepravidelností stolice v průběhu těhotenství vzhledem k hormonálním změnám, a tak se těší, že se po porodu vše upraví - bohužel - v šestinedělí je pravidelná stolice také někdy jen zbožným přáním.

 

Krvácení po porodu

Vloženo: 2009-03-25

Po porodu je pacientka sledována na porodním sále ještě minimálně dvě hodiny, mimo jiné i pro kontrolu krvácení. Poporodní krvácení může nastat rychle a může být v poměrně krátkém časovém úseku až život ohrožující.

Poporodní neudržení moči a stolice (inkontinence)

Vloženo: 2009-03-19

Problémy s udržením moči a stolice po porodu jsou významným a často přehlíženou komplikací.

Poporodní únava

Vloženo: 2009-02-18

Únava po porodu se dostavuje zejména v prvních dvou až šesti týdnech, ale může trvat řádově až měsíce. Je také jedním z nejčastějších problémů, na které si novopečené maminky po porodu stěžují.

Bolesti po vaginálním porodu

Vloženo: 2009-02-06

Většina pozornosti ohledně bolesti po porodu je soustředěna na bolest po císařském řezu a bolest v oblasti hráze (oblast mezi pochvou a konečníkem) je opomíjena.

Poporodní deprese

Vloženo: 2009-01-07

Porod dítěte může vyvolat řadu emocí od radosti až po strach a vyústit až v neočekávaný stav - depresi. Tzv. poporodní blues se vyskytuje u řady žen, jen část pak přejde do poporodní deprese a z těchto jen malá část do nejvyššího stupně - tzv. poporodní psychózy.Počet článků: 7
Počet stránek: 2
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby