Vícečetná těhotenství a neobvyklé polohy

Příčná a šikmá poloha plodu

Vloženo: 2009-04-08

Jak již název článku napovídá - poloha plodu v děloze nemusí být jen podélná - tj. buď dolů hlavičkou nebo dolů zadečkem, ale plod může být i zcela příčně nebo šikmo.

 

Syndrom twin to twin transfúze

Vloženo: 2009-02-27

Syndrom twin to twin transfúze (TTTS) je soubor příznaků vyskytující se u identických dvojčat, nebo vícerčat, která spolu sdílejí placentu. Přes placentu jsou dvojčata spojeny cévními spojkami a dochází k tomu, že jedno z dvojčat dostává více krve než druhé.

Obrat zevními hmaty

Vloženo: 2009-01-17

Obrat zevními hmaty je obrat plodu naléhajícího zadečkem nebo v poloze příčné do polohy dolů hlavičkou.

Dvojčetné těhotenství

Vloženo: 2008-11-16

Zjistila jste, že čekáte dvojčátka ? V poslední době dochází k nárůstu počtu dvojčetných těhotenství. Proč tomu tak je ? Ženy posouvají těhotenství až na dobu po třicítce, a tak se zvyšuje počet dvouvaječných dvojčat. Narůstá také počet žen, které mají s otěhotněním problémy, a tak využívají možností asistované reprodukce. Při umělém oplodnění se pak zavádí často více než jedno oplodněné vajíčko zpět do dělohy, což zvyšuje šanci na početí dvojčat nebo vícerčat.

 

Konec pánevní

Vloženo: 2008-11-16

V průběhu těhotenství má miminko dostatečně místa na to, aby měnilo svou polohu. Obvykle do 36. týdne však miminko zaujme polohou hlavou dolů. 4 % miminek zůstává dolů zadečkem - poloha koncem pánevním.


Počet článků: 5
Počet stránek: 1
Aktuální strana: 1

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby