Infekce v těhotenství

HPV (lidský papilomavirus) a těhotenství

Vloženo: 2010-03-20

Ženy, které mají pozitivní test na HPV se mohou obávat, že by toto mohlo mít negativní vliv na jejich těhotenství, případně negativně ovlivnit nenarozené dítě. Dobrou zprávou je, že HPV obvykle pro plod a těhotenství nepředstavuje větší riziko.

 

Spála v těhotenství

Vloženo: 2010-03-06

Spála je onemocnění vyvolané bakteriemi - streptokoky. Vzhledem k tomu, že tyto streptokoky produkují různé typy toxinů, je onemocnění možné opakovaně.

Bakteriální vaginóza a těhotenství

Vloženo: 2009-08-12

Bakteriální vaginóza je poševní zánět charakterizovaný přerůstáním bakterií, které se jinak v pochvě vyskytují v malém množství. Tento zánět může být jednou z příčin předčasného porodu a nebo potratu v pozdějším stádiu těhotenství.

Pásový opar a těhotenství

Vloženo: 2009-07-23

Pásový opar (herpes zoster) je onemocnění vznikající aktivací infekce viru varicella-zoster. Varicella-zoster virus je virus odpovědný i za vznik planých neštovic.

AIDS a postižení plodu

Vloženo: 2009-07-01

Postižení plodu při onemocnění AIDS matky je soubor příznaků, které se vyskytují u plodu již v průběhu těhotenství nebo po porodu. Pravděpodobnost přenosu viru je nejvyšší v počátku těhotenství.Přesný mechanismus přenosu onemocnění není zatím znám, ale pravděpodobně je největší procento nakažených dětí nakaženo již nitroděložně, menší část pak při a po porodu (kojení).

 

Parvovirus B-19 a těhotenství

Vloženo: 2009-04-15

Infekce parvovirem B-19 v těhotenství může vést k řadě komplikací od potratu až po zvýšené ukládání tekutin v těle plodu (tzv. hydrops). Bohužel v současnosti neexistuje účinná léčba, ale je možná prevence.

 


Počet článků: 16
Počet stránek: 3
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby