Choroby krve a cév v těhotenství

Poruchy krevní srážlivosti a těhotenství (Leidenská mutace, MTHFR)

Vloženo: 2009-03-28

V posledních zhruba 20 - 30 letech se dostaly do popředí zájmu také geneticky podmíněné poruchy krevní srážlivosti s tendencí k tvorbě krevních sraženin, které mohou ovlivnit těhotenství.

Křečové žíly a těhotenství

Vloženo: 2009-01-01

Křečové žíly se mohou u žen vyvinout již před těhotenstvím nebo v jeho průběhu. Jsou to v podstatě rozšířené žíly prosvítající pod pokožkou, případně mohou vystupovat na povrch a lze je nahmatat. Křečovými žilami jsou prakticky i hemorhoidy (viz článek o hemorhoidech), čili se vyskytují i v oblasti konečníku, ale i v oblasti zevního genitálu a na děloze.


Chudokrevnost (anémie) a těhotenství

Vloženo: 2008-12-28

Anémie v těhotenství je poměrně častá, a to nejčastěji anémie z nedostatku železa. Objevuje se zejména v období druhého a třetího trimestru těhotenství a po porodu.


Hemoroidy v těhotenství a po porodu

Vloženo: 2008-12-20

Hemoroidy jsou problémem řady žen v těhotenství a po porodu. V podstatě jde o problém podobný křečovým žilám s tím, že se jedná o lokalizaci v oblasti konečníku. V těhotenství dochází ke zhoršení žilního návratu vlivem těhotné dělohy, což způsobuje žilní městnání. Zhoršení je časté po porodu při tlačení miminka ven ve druhé době porodní.


Rh faktor a Rh inkompatibilita v těhotenství

Vloženo: 2008-11-18

Jedním z vyšetření v počátku těhotenství je zjištění krevní skupiny a Rh faktoru.

 

Žilní trombóza v těhotenství

Vloženo: 2008-11-17

Žilní trombóza je v podstatě krevní sraženina, která vzniká uvnitř žíly. Pokud se vyskytne, je to nebezpečná komplikace těhotenství a musí být léčena. Hlavním nebezpečím je to, že se tato sraženina může "utrhnout" a krevním proudem být zanesena do plic, což má ve většině případů za následek smrt.


Počet článků: 6
Počet stránek: 1
Aktuální strana: 1

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby