Předčasný porod a potrat

Děložní srůsty (Ashermanův syndrom) - málo známá komplikace potratu

Vloženo: 2012-06-11

Nitroděložní srůsty mohou vzniknout jako komplikace po zásahu v děložní dutině tím, že dojde ke zničení nespodnější vrstvy děložní sliznice a takto vzniklé rané plochy se na sebe přilepí. Výsledkem je pak chybění či nepravidelnost menses, neschopnost otěhotnět či opakovaný potrat.

 

Opakované (habituální) potrácení

Vloženo: 2010-01-28

Těhotenská ztráta je pro každou ženu a jejího partnera psychickou zátěží. Časná těhotenská ztráta je jedním z velice častých jevů, a to až u 75 % párů plánujících těhotenství, většina z těchto těhotenství však probíhá nepozorovaně a oplodněné vajíčko odejde spolu s menstruačním krvácením. U těhotenství, která byla zjištěna, dojde asi u 20 % ke spontánnímu potratu nebo mimoděložnímu těhotenství. Zkušenost s dvěma potraty má asi 5 % párů, a 1 % párů má zkušenost se 3 a více potraty.
Jako opakované potrácení se označuje stav, kdy dojde k více než 2 potratům.Předčasně narozené děti a děti s nízkou porodní váhou

Vloženo: 2009-11-11

V dnešní době se s příliš nízkou váhou rodí cca 9 % dětí. Jedná se o předčasně narozené děti nebo o děti, u kterých je i před narození v termínu porodní váha nízká.

 

Vyvolání potratu v prvním a druhém trimestru

Vloženo: 2009-06-26

Vyvolání potratu v prvním a/nebo druhém trimestru je obvykle doporučeno na základě nálezu vrozených vývojových vad plodu nebo nálezu plodu, který v děloze odumřel nebo se přestal vyvíjet.

Těhotenství po prodělaném potratu

Vloženo: 2009-06-22

Těhotenská ztráta je jednou ze složitých situací. Zatímco některé ženy a páry se se situací vyrovnávají těžce a dalšího těhotenství se obávají, jiné ženy touží otěhotnět co nejdříve znovu.

 

Umělé přerušení těhotenství (interupce)

Vloženo: 2009-06-19

Umělé přerušení těhotenství je zákrok, při kterém je ukončeno těhotenství, o které žena nemá zájem. V našich podmínkách se žena může pro zákrok rozhodnout do 12. týdne těhotenství, tj. zákrok může být proveden nejpozději do 11 týdnů a 6 dnů, dále je přerušení těhotenství regulováno státem a z genetické indikace je možno jeho provedení do 24. týdne těhotenství.


Počet článků: 9
Počet stránek: 2
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby