Ostatní komplikace

Zhoubné onemocnění prsu v těhotenství

Vloženo: 2014-05-03

Těhotné ženy s diagnózou karcinomu prsu se nemusí nutně rozhodnout pro sebe či nenarozené dítě. Zhoubné onemocnění prsu je možno léčit i v těhotenství. I tak zůstává však terapie tohoto onemocnění nejednoduchým rozhodnutím.

Nevolnost a zvracení v těhotenství - co Vám přinese úlevu?

Vloženo: 2011-04-22

Nevolnostmi a zvracením v těhotenství trpí v různé míře až 75 % žen. Příčina je zatím neznámá, existuje řada teorií - například souvislost s vysokými hodnotami těhotenského hormonu. Nevolnosti trápí ženy zejména v prvních třech měsících těhotenství, pak problém často zmizí stejně rychle jako se objevil.

Syndrom dolní duté žíly a nevolnosti v těhotenství

Vloženo: 2010-08-04

V těhotenství jsou občasné pocity nevolnosti poměrně častým jevem. Nevolnost je důsledkem velkých změn, kterými organismus v těhotenství prochází - zvyšuje se srdeční frekvence a výdej krve srdcem do krevního oběhu. Celkově se krevní objem zvyšuje až skoro o 50 %.

Deprese v těhotenství

Vloženo: 2009-06-08

Těhotenství bohužel není spokojeným obdobím pro všechny ženy - až 10 % žen trpí v období těhotenství depresemi.

 

 

Špinění v těhotenství

Vloženo: 2009-04-30

Špinění v časném stádiu těhotenství je poměrně časté a většinou se nejedná o závažný problém. Obvykle špinění (pokud není provázeno bolestmi v podbřišku) během několika dní zmizí stejně jako se objevilo. Intenzitou se jedná se o velmi slabé krvácení, hnědé nebo tmavě červené barvy, u kterého nepotřebujete vložku nebo tampon.

 

Velký plod (makrosomie)

Vloženo: 2009-04-17

Termínem makrosomie se označuje plod s velkou hmotností. Zahrnuje cca 10 % dětí. Makrosomie je potvrzena až po porodu, kdy je miminko zváženo. Před porodem může být vysloveno podezření na základě ultrazvukového vyšetření. Termínem makrosomie se označuje dítě vážící více než 4000 - 4500 g.

 


Počet článků: 21
Počet stránek: 4
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3 4

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby