Metody a vyšetření

Antimüller hormon (AMH): ukáže kolik vajíček Vám zbývá

Vloženo: 2011-10-16

Antimüller hormon (AMH) je hormon produkovaný u muže buňkami ve varlatech, u ženy ve vaječnících. Vzhledem k tomu, že tento hormon produkují rostoucí folikuly, tj. váčky s vajíčky na vaječnících, je možné toto využít v diagnostice příčin neplodnosti.

 

Náhradní matka: jedna z možností pro neplodné páry?

Vloženo: 2011-07-16

Pokud žena není schopna donosit své vlastní dítě například vzhledem k onemocnění či chybění dělohy, existuje možnost, že pro ni dítě "vynosí" náhradní matka. Novorozenec pak po porodu nezůstává u náhradní matky, ale je předán do nové rodiny neplodného páru. Náhradní mateřství je však v řadě zemí z etických a morálních důvodů zakázáno.

 

Klomifen - lék v léčbě neplodnosti

Vloženo: 2010-06-20

Klomifen je lékem užívaným při léčbě neplodnosti. Jeho účinek spočívá ve stimulaci vaječníků k tvorbě vajíček. Klomifen je lékem volby především pro ženy  snažící se otěhotnět a nepravidelným cyklem a problémy s ovulací. Jeho užívání není problematické - užívá se ve formě tablet pět dní, mezi 3. - 7. dnem cyklu.

 

Preimplantační diagnostika

Vloženo: 2009-06-30

Preimplantační diagnostika je metoda, kdy je možno vyšetřit buňky embrya v 8 buněčném stadiu (blastomera), vzniklého metodou umělého oplodnění, za účelem zjištění možných onemocnění ještě před jeho zavedením do dělohy. Vyšetření zároveň umožňuje zjistit i pohlaví embrya, což je významné zejména pro onemocnění, která se týkají jen ženského nebo naopak mužského pohlaví.


 

Dárcovství spermatu

Vloženo: 2009-02-19

Vzhledem k rostoucímu počtu neplodných párů a příčin ze strany muže se začalo využívat i sperma dárců.


Dárcovství vajíček

Vloženo: 2009-02-01

Darovaná vajíčka umožňují těhotenství i ženám, které by jinak s vlastními vajíčky otěhotnět nemohly nebo je jejich tělo vůbec není schopno vytvářet.


Počet článků: 10
Počet stránek: 2
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby