Co je dobré dále vědět

Jak na zdravý přírůstek váhy v těhotenství

Vloženo: 2012-04-15

Především je nutno podotknout, že není vhodné držet redukční dietu v těhotenství. Je ale vhodné upravit stravu tak, aby nedocházelo k nadměrnému přírůstku na váze. Stručně řečeno: co se týče stravy je vhodné upřednostnit kvalitu před kvantitou.

 

Rentgen a těhotenství - jak to vlastně je?

Vloženo: 2011-10-14

Rentgenové záření je v těhotenství obecně považováno za škodlivé. Nemusí tomu tak ale být za každých okolností. I v těhotenství je někdy nutno provést rentgenové vyšetření v případech, kdy přínos vyšetření převáží možná rizika.

 

Solárium v těhotenství

Vloženo: 2010-10-31

Ačkoliv propůjčí návštěva solária v podzimních a zimních měsících pokožce "zdravější" nádech, je realita co se týče zdraví jiná. Hnědé zbarvení pokožky je její obranou proti škodlivým UV paprskům. Dlouhodobá expozice UV paprskům urychluje stárnutí kůže a zvyšuje riziko onemocnění rakovinou kůže (melanomem).

Narkóza a těhotenství

Vloženo: 2010-08-02

Ohledně narkózy nebo znecitlivění v průběhu těhotenství je nutno brát v potaz více aspektů. Těhotenství vede k řadě tělesných změn a narkózou nebo místním umrtvením může být ovlivněn i novorozenec.Škodliviny zevního prostředí a těhotenství

Vloženo: 2010-06-16

Těhotenství je spojeno s řadou změn, a to nejen změn tělesných, ale také se změnami životního stylu. V těhotenství je třeba zcela vynechat alkohol a kouření, a to i pobyt v zakouřených místnostech. Kromě toho je vhodné se vyhýbat k některým dalším škodlivinám, o kterých si v následujícím článku povíme více. Plod je vůči vlivům zevního prostředí nejcitlivější v prvních 3 měsících těhotenství. Kdy je tedy vhodné být ve střehu?

 

Opalování v těhotenství

Vloženo: 2010-06-11

Pobyt v přírodě na slunci zlepšuje náladu a je důležitý pro dostatečnou tvorbu vitamínu D v těle. Nicméně cílené a dlouhodobé opalování ať už v přírodě či v soláriu není vhodné ani v těhotenství ani mimo něj. Zhnědnutí kůže je v podstatě obranou těla proti UV paprskům. Trvalé či časté vystavování kůže UV záření má za následek urychlení stárnutí kožních buněk a zvyšuje riziko rakoviny kůže (melanom a ostatní typy rakoviny). 


Počet článků: 50
Počet stránek: 9
Aktuální strana: 1
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby