Co je dobré dále vědět

Zvýšená tvorba slin v těhotenství

Vloženo: 2010-02-07

Zvýšené slinění je jedním z příznaků provázejících těhotenství, zejména se vyskytuje u žen s nevolnostmi a zvracením, a to nejčastěji v průběhu prvních 12. týdnů.

 

Sex v těhotenství

Vloženo: 2010-01-18

Pokud těhotenství probíhá bez problému, neexistuje žádný důvod, proč by bylo nutné přerušit sexuální aktivitu v těhotenství. Vlastní pohlavní styk ani orgasmus miminku nijak neublíží.

Pohyby plodu

Vloženo: 2010-01-12

Těhotenství může být poměrně náročné na psychiku zejména pokud se jedná o vaše první miminko. Jedním z momentů, na které se nastávající maminky nejvíce těší je také vnímání pohybů plodu.

Očkování proti prasečí chřipce a těhotenství

Vloženo: 2009-11-21

Nový typ chřipky A/H1N1 vyvolává v lidech smíšené emoce, stejně tak jako vhodnost očkování obecně a vhodnost očkování u těhotných žen.

Dětská mozková obrna

Vloženo: 2009-09-20

Přesná příčina vzniku vrozené dětské mozkové obrny není známa. Největší riziko vývoje tohoto onemocnění existuje u dětí předčasně narozených, u dětí s krvácením do mozku, dále u dětí s vrozenými vývojovými vadami (srdce, ledvin, míchy). Dalším rizikovým faktorem jsou křeče u novorozenců.

 

 

Levandule a těhotenství

Vloženo: 2009-08-17

Levandule je rostlinou užívanou k výrobě kosmetických a čistících produktů, je k dispozici také ve formě esenciálních olejů.

 


Počet článků: 50
Počet stránek: 9
Aktuální strana: 3
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby