Gynekologie

Chamydiová infekce

Vloženo: 2010-06-27

Chlamydiová infekce je jednou z nejčastěji se vyskytujících sexuálně přenosných onemocnění (STD - sexually transmitted disease). Onemocnění se týká mužů i žen, u žen dochází nejprve k infekci děložního čípku a močové trubice, pak se infekce rozšiřuje dále do dělohy, vejcovodů, vaječníků a do pánve. Příznaky infekce mnohdy nejsou příliš výrazné, a tak často přechází infekce z akutního stadia do chronického s následky jako je neplodnost, mimoděložní těhotenství, chronická pánevní bolest. Chlamydiové infekce pravděpodobně také přispívají k častějšímu výskytu potratů a předčasných porodů.

Tampóny nebo vložky?

Vloženo: 2010-06-13

V současné době existuje na trhu celá řada produktů pro ženy v době menstruace. Pro který typ produktu se rozhodnout závisí na ženě samotné, délce jejího cyklu, síle krvácení a především pocitu pohodlí. Zatímco jedna žena nedá dopustit na jeden produkt, pro jinou ženu může být ten samý produkt zcela nevyhovující.

 

Bolesti hlavy při pohlavním styku

Vloženo: 2010-06-04

Bolesti hlavy jsou samy o sobě nepříjemnou situací, pokud se vyskytují při pohlavním styku, mohou jej značně znepříjemnit, což může vést až k jeho odmítání. Vyskytují se zhruba u 1 % populace.Očkování proti rakovině děložního čípku (HPV, human papilloma virus)

Vloženo: 2010-05-18

Očkování proti rakovině děložního čípku je relativně nové a mělo by chránit proti HPV, tj. viru, který může způsobovat buď přímo rakovinu nebo změny, které lze charakterizovat jako předstupně rakoviny.
HPV existuje celá řada, jako nejnebezpečnější se označují typ 16 a 18 a proti těmto jsou také namířena v současnosti dostupná očkování (společně s typy 6 a 11, podílejících se na genitálních bradavicích).

Zánět močového měchýře (cystitis) u žen

Vloženo: 2010-05-07

Cystitis znamená infekci močového měchýře. K zánětu močového měchýře dochází nesrovnatelně častěji u žen než u mužů. Udává se, že jednou za život onemocní zánětem močového měchýře 25 - 40% žen, infekce jsou častější především u žen sexuálně aktivních, a to zejména mezi 16 - 35 rokem věku. U mužů je pak zánět močového měchýře častější spíše ve stáří v návaznosti na onemocnění prostaty.

Rakovina prsu (karcinom prsu, zhoubný nádor prsu)

Vloženo: 2010-05-03

Rakovina prsu je zhoubné onemocnění, které postihuje především ženy, v menší míře i muže. Zhoubné onemocnění znamená, že nález nezůstane jen na jednom místě, ale šíří se v těle i do dalších orgánů a tkání, což se nazývá metastázami. Metastázy jsou u karcinomu prsu nejčastěji v játrech, plicích, mozku a kostech. Včasné odhalení a léčba může metastázám a tím i dalšímu rozšíření do těla předejít.

 


Počet článků: 44
Počet stránek: 8
Aktuální strana: 4
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby