Co je dobré dále vědět

Bolesti zad v těhotenství

Vloženo: 2009-08-14

Bolesti zad jsou častým steskem těhotných žen - během těhotenství má s bolesti zad různé intenzity zkušenost až 50 %. Tyto bolesti mohou mít negativní vliv na běžné denní aktivity a výkonnost v práci.

 

Těhotenství a Vaše kosti

Vloženo: 2009-08-11

Během těhotenství a kojení potřebuje tělo speciální péči a kosti nejsou výjimkou. Pokud nemáte v těhotenství dostatečný přísun vápníku a pravidelně necvičíte, může to mít negativní následky na zdraví již v průběhu těhotenství, ale také v pozdějším životě.

 

Poruchy příjmu potravy a těhotenství

Vloženo: 2009-07-19

Hlavními poruchami příjmu potravy jsou anorexie a bulimie. Anorexie se vyznačuje nedostatečným příjmem a odmítáním potravy s cílem dosažení co nejnižší tělesné váhy, bulimie je naopak charakterizována přejídáním se a následným zvracením nebo užíváním projímadel. Obě tyto poruchy příjmu potravy mohou negativně ovlivnit schopnost otěhotnění a těhotenství samotné.


Průjem v těhotenství

Vloženo: 2009-07-16

Během těhotenství obvykle ženy více disponují k výskytu zácpy než průjmu. Průjem se však často vyskytuje na začátku porodu a v průběhu těhotenství jsou to většinou infekční příčiny. Rizika pro plod ve většině případů nejsou velká, je pouze důležité dbát na dostatečné zavodnění organismu.


 

Céliakie a těhotenství

Vloženo: 2009-07-10

Pokud trpíte céliakií a dodržujete bezlepkovou dietu, pak není důvod proč by těhotenství nemělo z tohoto pohledu dobře probíhat. Těhotenství klade na organismus ženy zvýšené nároky a tak je potřeba, aby žena získávala ze stravy všechny potřebné živiny, které pokryjí jak nároky její, tak i vyvíjejícího se plodu.


 

Nové možnosti využití buněk pupečníkové krve

Vloženo: 2009-07-07

Pupečníková krev obsahuje tzv. zárodečné buňky, které jsou schopny regenerace a také přeměny a vývoje v buňky různých tělesných tkání. Z těchto důvodů je nyní předmětem zkoumání možnost jejich využití v léčbě některých chorob. Hlavní výhodou je jednoduchá možnost jejich získání.

 

Počet článků: 50
Počet stránek: 9
Aktuální strana: 4
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby