Gynekologie

Používání deodorantů nezpůsobuje rakovinu prsu

Vloženo: 2010-04-08

To, že používání deodorantů může vést k rakovině prsu se stalo poměrně rozšířeným tvrzením, které ale není pravdivé. Vyvrátila to studie na více než 1,5 tisících žen.

 

Sója a mléko možná mohou pomoci předcházet rakovině prsu

Vloženo: 2010-04-06

Na základě výzkumů v posledních letech se zdá, že by konzumace produktů ze sóji a mléka mohla pomoci v prevenci rakoviny prsu. Látkou působící v tomto směru je pravděpodobně tzv. kyselina linoleová - jedna ze skupiny tzv. trans-mastných kyselin.

 

Těhotenství ve vyšším věku a rakovina vaječníků

Vloženo: 2010-04-04

Pokud žena otěhotní a donosí dítě do termínu po 35. roce věku, pak se u ní snižuje riziko onemocnění rakovinou vaječníků, a to až o polovinu.

 

Osteoporóza

Vloženo: 2010-03-15

Osteoporóza se lidově nazývá  řídnutí kostí - ztrácí se kostní hmota a roste riziko zlomenin. Zlomeniny vznikají nejčastěji v oblasti páteře, kyčlí a zápěstí. Často k nim dojde i po menším nárazu. Osteoporózou trpí nejvíce ženy po menopauze, ale může se vyskytnou i u mužů.

 

Genitální herpes (opar)

Vloženo: 2010-03-09

Genitální herpes je sexuálně přenosné, často velmi nepříjemné onemocnění projevující se bolestí a pálením v oblasti zevního genitálu s výskytem puchýřků.

 

Cervikální dysplasie (předrakovinné změny na děložním čípku)

Vloženo: 2010-02-03

Cervikální dysplasie znamená přítomnost předrakovinných změn na povrchu děložního čípku, tj. uzávěru dělohy směrem do pochvy, který je vyšetřován při pravidelných gynekologických prohlídkách.
Dle stupně a závažnosti změn se dysplasie označuje jako lehká nebo těžká. Nejzávažnější změnou je pak přechod předrakovinných změn do vlastní rakoviny děložního čípku.

 


Počet článků: 44
Počet stránek: 8
Aktuální strana: 5
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby