Co je dobré dále vědět

Péče o ústní dutinu v těhotenství

Vloženo: 2009-06-15

Pokud jste těhotná nebo těhotenství plánujete, je důležité starat se o zdraví Vaší ústní dutiny více než obvykle. V těhotenství se mění hormonální hladiny, a tak může dojít k urychlení vzniku některých onemocnění zubů a dásní.

Správná péče o ústní dutinu je důležitá nejen pro Vás samotnou, ale také pro Vaše miminko - zánět dásní je mimo jiné i možnou příčinou předčasného porodu.

 

Rozestup přímých břišních svalů (diastáza)

Vloženo: 2009-06-11

Čím těhotenství dále postupuje pravděpodobně se také víc a víc těšíte na Vašeho potomka. Současně s růstem miminka dochází k růstu velikosti dělohy a také - zvláště v posledních týdnech těhotenství - k rozestupu přímých břišních svalů.

 

Práce a těhotenství

Vloženo: 2009-06-04

Pokračovat v práci v těhotenství nemusí být až tak jednoduché, zvláště pokud žena trpí ranní nevolností, únavou a ostatními s těhotenstvím spojenými problémy.

Masáž hráze v těhotenství

Vloženo: 2009-06-02

Masáž hráze je soubor postupů působících na oblast mezi pochvou a konečníkem, s cílem předejít jejímu poranění při porodu či nutnosti provedení nástřihu.

 

Těhotenství a alergie u dětí

Vloženo: 2009-05-25

V průběhu těhotenství je důležité dbát na složení stravy nejen s ohledem na přírůstek na váze, ale také s ohledem na vliv na plod a na zdraví dítěte v průběhu jeho dalšího života.


 

Proč se otěhotnění stále nedaří ?

Vloženo: 2009-05-23

Důvodů proč se otěhotnění nedaří může být vícero a mohou se navzájem kombinovat.

 


Počet článků: 50
Počet stránek: 9
Aktuální strana: 5
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby