Co je dobré dále vědět

Cvičení na posílení pánevního dna

Vloženo: 2009-05-18

Cviky na posílení pánevního dna by měla znát a provozovat každá žena, ať už je těhotná či nikoliv. Tyto cviky nejsou časově náročné a lze je provozovat kdekoliv.

 

Otoky v těhotenství

Vloženo: 2009-05-15

Otoky jsou v těhotenství často se vyskytujícím problémem. Pravděpodobně až 75 % žen na sobě v některé fázi průběhu těhotenství pozoruje zvýšené ukládání tekutin v oblasti kotníků.

 

Leidenská mutace (mutace faktoru V)

Vloženo: 2009-05-02

Leidenská mutace je vrozené dědičné onemocnění krevní srážlivosti, které přispívá k tvorbě krevních sraženin. Pro ženy je riziko tvorby krevních sraženin zvýšené v těhotenství, šestinedělí a při užívání hormonální antikoncepce.

 

Výtok v těhotenství

Vloženo: 2009-04-26

Výtok v těhotenství je ve většině případu zcela normální a je způsoben především zvýšeným prokrvením stěny pochvy, přesto však v některých případech může být příznakem infekce, případně se může jednat o odtékající plodovou vodu. "Normální" výtok v těhotenství je průhledný nebo bílý, bez zápachu a bez příznaků jako je svědění nebo pálení.

 

Špinění v těhotenství

Vloženo: 2009-04-23

Špinění v časném stádiu těhotenství je poměrně časté a většinou se nejedná o závažný problém. Obvykle špinění (pokud není provázeno bolestmi v podbřišku) během několika dní zmizí stejně jako se objevilo. Intenzitou se jedná se o velmi slabé krvácení, hnědé nebo tmavě červené barvy, u kterého nepotřebujete vložku nebo tampon.

 

Předporodní příprava

Vloženo: 2009-04-14

Porod není jen ukončením těhotenství, ale také zážitek, který výrazně zasahuje do psychiky ženy. Kurzy předporodní přípravy jsou dnes již nabízeny v řadě porodnic a kladou si za cíl především zbavit ženu strachu z porodu. Je dokázáno, že strach ženy z porodu negativně ovlivňuje bolest, což se může projevit jako bludný kruh zejména při bolestech při otevírání porodních cest, kdy strach posiluje bolest a bolest strach.


Počet článků: 50
Počet stránek: 9
Aktuální strana: 6
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby