Co je dobré dále vědět

Péče o vlasy a těhotenství

Vloženo: 2009-03-30

Během těhotenství se v těle stane řada změn a vlasy nejsou výjimkou. Při rozhodnutí o změně účesu, trvalé ondulaci a nebo změně barvy si těhotná žena také klade otázku, zda nebudou tyto úkony mít vliv na těhotenství.


 

Spánek a těhotenství

Vloženo: 2009-03-29

Těhotné ženy trpí často únavou, a to především na začátku těhotenství a pak na jeho konci. I přesto však často nemohou dobře spát. Hlavní příčinou zhoršené kvality spánku je zejména rostoucí plod, zvětšování objemu břicha a tím nemožnost spát například v poloze na břiše, pokud tak žena byla zvyklá dříve.

Krevní transfúze a těhotenství

Vloženo: 2009-03-24

Krevní transfúze je převod krve, která pochází z dárce do těla příjemce. Obvykle se využívá v případech ohrožení na životě při velké krevní ztrátě například při chirurgickém výkonu, nebo v případech, kdy má člověk extrémně nízké hodnoty krevního obrazu.


Byliny a těhotenství

Vloženo: 2009-03-18

V poslední době narostla popularita užívání různých bylinek a přírodních produktů. Problémem v těhotenství je to, že řada z nich nebyla nijak prověřena co se týče účinků v těhotenství.


Pupečníková krev

Vloženo: 2009-03-14

V posledních letech mají těhotné ženy možnost uložení pupečníkové krve ve speciálních bankách, případně její darování do veřejných bank.

Onemocnění srdce a těhotenství

Vloženo: 2009-02-24

Těhotenství zvyšuje nároky na všechny tělesné funkce, a tak je ženy s onemocněním srdce nutno zvýšeně sledovat vzhledem k riziku komplikací. Pokud se u ženy jedná o vrozenou vývojovou vadu srdce, je třeba myslet na to, že se srdeční vada může vyskytnout i u jejího dítěte.


Počet článků: 50
Počet stránek: 9
Aktuální strana: 7
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby