Gynekologie

Kvasinková infekce pochvy

Vloženo: 2011-01-01

Kvasinková infekce pochvy je zánětlivé onemocnění poševní sliznice, a to nejčastěji u žen těhotných a u žen s cukrovkou, dále je pak kvasinkové onemocnění poměrně časté po léčbě antibiotiky. Nejčastějším původcem tohoto onemocnění je kvasinka zvaná candida albicans. Zánět se projevuje silný svěděním v oblasti pochvy, výtokem a bolestmi při pohlavním styku.

 

Myomy - svalové uzly na děloze

Vloženo: 2010-12-27

Myom je nezhoubný nádor vznikající z buněk děložního svalu. Růst je podporován estrogeny, ženskými pohlavními hormony, proto se myomy vyskytují nejčastěji u žen v produktivním věku.
Výskyt myomů je poměrně častý a němý, pokud však myom doroste do určitých rozměrů, či je "nevhodně" uložen, pak dochází ke zdravotním problémům. Přítomnost myomu se projevuje bolestmi v podbřišku, nepravidelným či silným krvácením, v případě těhotenství pak může dojít k potratu či předčasnému porodu.

 

Brusinkový džus a brusinkové kapsle - přírodní léčba zánětů močového měchýře

Vloženo: 2010-10-04

Během života se vyskytne zánět močového měchýře alespoň jednou za život až u 40 % žen a 12 % mužů. Zánět močového měchýře vzniká při přemnožení bakterií a vyznačuje se typickou bolestí při močení a častým nucením na močení. Nedostatečně léčený zánět močového měchýře se může rozšířit výše do močovodu, ledvinných pánviček a ledvin, kdy se přidávají velmi vysoké horečky a bolesti v bedrech. Jednou z přírodních metod jak zabránit vzniku močové infekce a jak pomoci vyléčení je také užívání výtažku či džusu z brusinek.

 

Rakovina prsu - časné rozpoznání zvyšuje šance na úspěšnou léčbu

Vloženo: 2010-09-25

Rakovina prsu je nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Prakticky jedna třetina žen, u nichž je nádorové onemocnění diagnostikováno, umírá. Časným rozpoznáním se šance na účinnou léčbu a přežití značně zvyšují.

 

Laktobacilus - bakterie důležitá pro zdraví intimních partií

Vloženo: 2010-09-12

Laktobacily jsou bakterie za normálních okolností se vyskytující v oblasti pochvy a tenkého střeva. Jsou považovány za zdraví prospěšné bakterie, protože pomáhají v těle vytvářet látky bojující proti infekci. Nedostatek  může vést k častým poševním infekcím a výtokům, protože laktobacily také pomáhají udržovat kyselé pH v pochvě a v případě, že se pH změní, může dojít k přemnožení škodlivých bakterií. V současné době jsou laktobacily na trhu k dispozici i ve formě léků.

Cukrovka (diabetes mellitus) a hormonální substituční terapie

Vloženo: 2010-08-21

Cukrovka neboli diabetes mellitus je onemocnění často provázené řadou komplikací a následků. Užívání hormonální substituční terapie v období přechodu může vzniku cukrovky pomoci předcházet.


Počet článků: 44
Počet stránek: 8
Aktuální strana: 2
Strany: 1 2 3 4 5 6 7 8

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby