Léky a potravinové doplňky v těhotenství

Vitamin E a těhotenství

Vloženo: 2010-02-17

Vitamin E je přirozeně se vyskytující v mnoha formách, pro člověka je významný jako tzv. alfa tokoferol. Má důležitou funkci jako tzv. antioxidant tj. chrání buňky před škodlivými účinky zvenčí a tím i stárnutím. Nedostatek antioxidantů je obviňován z podílu na vývoji rakoviny a srdečně cévních chorob. Jedná se o vitamin rozpustný v tucích.

 

Vitamin C a těhotenství

Vloženo: 2009-08-20

Vitamin C se řadí mezi ve vodě rozpustné vitamíny s pozitivními účinky na imunitní systém, vstřebávání železa. Často je doporučován v rámci prevence nachlazení, má však také řadu dalších pozitivních účinků.


 

Selen a těhotenství

Vloženo: 2009-08-18

Selen je stopový prvek, který je, jak charakteristika napovídá, pro fungování v organismu nutný jen ve velmi malých množstvích. Svým podílem na antioxidačních procesech pomáhá bojovat proti stárnutí buněk.

Echinacea a těhotenství

Vloženo: 2009-08-14

Echinacea je potravinovým doplňkem využívaným k léčbě a prevenci nachlazení a chřipky, případně také k léčbě plísňových infekcí. Připisují se jí protizánětlivé účinky, účinky na podporu imunitního systému.

Lecitin a těhotenství

Vloženo: 2009-08-13

Lecitin je látka přirozeně se vyskytující v potravě, ale může být také konzumován jako potravinový doplněk. Je doporučován při některých onemocněních jako je například Alzheimerova choroba, vysoký cholesterol v krvi a dalších, ale přesný medicínský důkaz, zda opravdu funguje zatím chybí.


 

Metformin a těhotenství

Vloženo: 2009-08-05

Metformin je lék užívaný k léčbě cukrovky druhého typu. V posledních letech se však jeho využití rozšířilo i v rámci léčby neplodnosti - při syndromu polycystických vaječníků.


Počet článků: 25
Počet stránek: 5
Aktuální strana: 2
Strany: 1 2 3 4 5

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby