Metody a vyšetření

Vyšetření muže

Vloženo: 2008-11-17

Co čeká při vyšetřování neplodnosti muže ?

Vyšetření ženy

Vloženo: 2008-11-17

Při vyšetření příčiny neplodnosti by mělo být objasněno několik faktorů: zda má žena průchodné vejcovody, zda u ní dochází pravidelně k ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku) a zda je sperma natolik kvalitní, aby mohlo být schopné vajíčko oplodnit (dále viz vyšetření u muže).

 

Cyklus umělého oplodnění - IVF (in vitro fertilizace)

Vloženo: 2008-11-17

IVF je proces, ve kterém se uměle stimulují vaječníky za pomocí léků za účelem získání více vajíček v jednom cyklu než pouze 1- 2, jak je tomu za normálních okolností. Když vajíčka dozrají, jsou získána z vaječníků pomocí speciální jehly přes pochvu pod ultrazvukovou kontrolou. Získaná vajíčka jsou pak oplodněna spermiemi partnera v laboratoři. Embrya pak sledují embryologové a v době, kdy jsou dostatečně zralá, je možné je přenést do dělohy. Některá jsou vhodná k zamražení a použití například v dalším cyklu.

 

Itrauterinní inseminace (IUI)

Vloženo: 2008-11-17

Jedná se o jednu z metod umělého oplodnění, kdy jsou koncentrované spermie vpraveny přímo do dělohy. Za normálních okolností dosáhne jen část spermií dutinu děložní a vejcovody, kde dochází k oplodnění, a touto metodou se tak zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění. Pravděpodobnost může být ještě dále zvýšena využitím injekcí či tablet na podporu ovulace.


Počet článků: 10
Počet stránek: 2
Aktuální strana: 2
Strany: 1 2

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby